დღეს, 19:00 საათზე, "არტ ჰოლში" გეპატიჟებით საქველმოქმედო სპექტაკლზე. 

მეშვიდე კლასის მოსწავლეებმა მონაწილეობა მიიღეს ფიზიკის შემეცნებით და სახალისო ვიქტორინაში. პედაგოგი: მანანა ნატროშვილი.1111

მეორე კლასის მოსწავლეების ღონისძიება, სახელწოდებით "სკოლა უდაბნოში" და "სკოლა ყინულის სამეფოში". პედაგოგი: მარი ორმოცაძე. 

11111

საქართველოს ბავშვთა და ახალგაზრდული საგუნდო კოლექტივების V ეროვნულ კონკურსში ჩვენი სკოლის მოსწავლეთა გუნდმა ოქროს მედალი, პირველი ადგილი და ლაურეატის წოდება დაიმსახურა. 

22

მესამე კლასის მოსწავლეების ღონისძიება, სახელწოდებით: ,,ბავშვების თვალით დანახული მოცარტი''. პედაგოგები: ვერიკო კორძაია, ნესტან აბულაძე-ყიფშიძე. 

"ანი–Zet–ის" მესამე კლასის მოსწავლეების ღონისძიება გერმანულ ენაში. პატარა მსახიობებმა სპექტაკლი "მგელი და 7 ციკანი" გერმანულ ენაზე დადგეს. პედაგოგი: შორენა ჯავახიშვილი. 

2222222

მშობელთა საყურადღებოდ! სკოლამ გადაწყვიტა, სასწავლო წლის ბოლო კვირა დაუთმოს ბავშვებთან ერთად სკოლის შიდა ეზოს გალამაზებას. შემოგვიერთდით იდეებითა და დაგვეხმარეთ საქმით! დიზაინერებო, არქიტექტორებო და ყველას, ვისაც სურვილი გაქვთ, გთხოვთ, გამოგვეხმაუროთ!

23

29 მაისსანი -Zet-ისმეთორმეტე კლასელებისთვის ბოლო ზარი დაირეკა.მოსწავლეებს სკოლის დამთავრება პედაგოგებმა, მშობლებმა და უმცროსმა თანასკოლელებმა სიმბოლური საჩუქრებით მიულოცესვულოცავთ ყველას სკოლის დამთავრებას და დიდ წარმატებებს ვუსურვებთ ცხოვრების გზაზე!

 

მეხუთე კლასის მოსწავლეებმა ექსკურსიაზე ქვათახევი მოინახულეს.

33333333

პირველი კლასის მოსწავლეები ექსკურსიაზე მცხეთას ესტუმრნენ და ბევრი საინტერესო ისტორიული ძეგლი დაათვალიერეს.

22222222

მეხუთე კლასის მოსწავლეებმა ექსკურსიაზე ბოლნისის სიონი და დმანისის ნაქალაქარი მოინახულეს.

333

პროექტის „სამი ქვეყანა - ერთი ენა“ ფარგლებში რობერ შუმანის სახელობის ევროპულ სასწავლებელში 23 მაისს ჩატარდა ზღაპრების წიგნების „კომბლესა“ და „მეფე-ბაყაყი ანუ რკინის ჰაინრიხის“ პრეზენტაცია.

პრეზენტაციას დაესწრნენ გერმანული და ავსტრიული ინსტიტუციების და დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლები საქართველოში: გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ელჩი საქართველოში, ბატონი ჰუბერტ ქნირში, ავსტრიის რესპუბლიკის ელჩი საქართველოში, ბატონი არად ბენკო, გერმანული ენის კონსულტანტ-კოორდინატორი საქართველოში, ქალბატონი ანგელა შმიდტი, გერმანული დიპლომის სკოლის წარმომადგენლები და სხვა მოწვეული სტუმრები.

ღონისძიებაზე IV კლასის მოსწავლეებმა წარმოადგინეს სპექტაკლები: „კომბლე“ და „მეფე-ბაყაყი ანუ რკინის ჰაინრიხი“. პრეზენტაციაში მონაწილეობა მიიღო „ანი-Zet-ის“ მოსწავლეთა აკადემიურმა გუნდმა. 

„ანი-Zet“ დაფუძნებიდან ემსახურება გერმანული ენისა და გერმანულენოვანი ქვეყნების კულტურის პოპულარიზაციას.

ეროვნული სამოსის დღესთან დაკავშირებით პირველი კლასის მოსწავლეებმა დადგეს სცენები ორი სპექტაკლიდან: "წუნა და წრუწუნა" და "ჩხიკვთა ქორწილი". კლასის ხელმძღვანელი: თეო დავითაშვილი. 

8888888

მეცხრე კლასის მოსწავლეები ფიზიკის გაკვეთილზე სინათლის დაშლას აკვირდებიან. პედაგოგი: მანანა ნატროშვილი. 

2

პირველკლასელი მარიამ გაბრიაძე ტანვარჯიშში 30-ე ოქროს მედლის და საქართველოს ჩემპიონის ტიტულის მფლობელი გახდა! ვულოცავთ მარიამს და დიდ წარმატებებს ვუსურვებთ!

6034128424860303947424132045681373917741056n

საქართველოს საგუნდო საზოგადოებამ საქართველოს ბავშვთა და ახალგაზრდული საგუნდო კოლექტივების V ეროვნული კონკურსის მეორე ტურის შედეგები გამოაქვეყნა, რომლის მიხედვითაც ჩვენი სკოლის მოსწავლეთა გუნდმა 95,56 ქულა / ოქროს მედალი, პირველი ადგილი და ლაურეატის წოდება დაიმსახურა. 

ვულოცავთ "ანი–Zet-ის" გუნდს ამ დიდ წარმატებას!

ქორმაისტერი: ლალი კაპანაძე.
კონცერტმაისტერი: იოსებ ლალიაშვილი.

მესამე კლასის მოსწავლეები ილუზიების მუზეუმს ესტუმრნენ და წარმოსახვით ოთახებში იმხიარულეს. დამრიგებელი: თამილა ჯიქია. 

მეოთხე კლასის მოსწავლეებმა მათემატიკის გაკვეთილზე ,,ტანგრამი", ძველი ჩინური თავსატეხი ამოხსენს. გეომეტრიულ ფიგურებზე დაფუძნებული ეს მათემატიკური თამაში ხელს უწყობს სივრცის აღქმას, წარმოსახვითი აზროვნების განვითარებას. პედაგოგი: ნესტან აბულაძე-ყიფშიძე. 

1

ჩვენი სკოლის მესამე კლასის მოსწავლემ, ნინი ბატატუნაშვილმა თბილისის ღია პირველობის მხატვრულ ტანვარჯიშში იასპარეზა. ნინიმ ბურთით და რგოლით ვარჯიშით პირველი ადგილი დაიკავა თავის ასაკობრივ კატეგორიაში.22

11 მაისს, საქართველოს ბავშვთა და ახალგაზრდული საგუნდო კოლექტივების V ეროვნული კონკურსის მეორე ტური გაიმართა. "ანი-Zet-ის" აკადემიური გუნდი კონკურსის მეორე ტურზე.